Oprawki dobieramy indywidualnie

Z ponad 500 wzorów możemy dobrać oprawki zgodnie z życzeniem klienta.

Soczewki zamiast okularów

Szukasz sprawdzonych soczewek a może chcesz wymienić okulary na soczewki? Zapytaj w salonie.

Bezpieczne oko

Zadbaj o bezpieczeństwo Twoich oczu, jeśli masz problemy z higieną oka zapytaj w salonie, dobierzemy odpowiednie krople lub wymienimy szkła.

Badanie wzroku

Na miejscu wykonamy pełne badanie wzroku, dobierając najlepsze szkła lub soczewki.

 

Wady wzroku

 

Krótkowzroczność jest to wada układu optycznego oka, w którym przy rozluźnionej akomodacji, wiązka promieni równoległych skupia się przed siatkówką, a oko nie jest w stanie zobrazować ostro przedmiotów widzianych daleko, czyli takich, znajdujących się w nieskończoności. Wyróżniamy dwie formy krótkowzroczności; osiową, w której długość gałki ocznej jest zbyt duża w stosunku do mocy układu optycznego oka oraz refrakcyjna, która jest spowodowana zbyt dużą zdolnością zbierającą układu optycznego oka przy prawidłowej długości gałki ocznej. Rozwój krótkowzroczności powiązany jest również z ilością czasu spędzanego przy pracy w bliży i częstotliwościach przerw podczas tej pracy. Prawidłowa korekcja wady refrakcji, higiena pracy oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu pozwalają na ograniczenie rozwoju krótkowzroczności. Krótkowzroczność korygujemy soczewkami minusowymi.

 

Nadwzroczność jest przeciwnością krótkowzroczności. Jest to wada wzroku, w której przy rozluźnionej akomodacji promienie światła ogniskują się w oku za siatkówką. W przypadku nadwzroczności wyróżniamy dwie formy; osiową, w której gałka oczna jest za krótka w stosunku do mocy układu optycznego, lub refrakcyjną, spowodowaną zbyt małą zdolnością zbierającą układu optycznego oka przy obecności prawidłowej długości gałki ocznej. Może zdarzyć się tak, że młodzi ludzie nie są świadomi tego, że ich układ wzrokowy obarczony jest wadą, ponieważ ich akomodacja niweluje wadę wzroku, nie dając żadnych dodatkowych dolegliwości. Wraz z wiekiem możliwości akomodacyjne oka słabną i nadwzroczność wcześniej niewykryta może się pojawić wraz z objawami takimi jak bóle oczu, głowy lub uczucie zmęczenia oczu. Nadwzroczność korygujemy soczewkami dodatnimi.

Astygmatyzm inaczej niezborność jest to stan, w którym równoległa wiązka światła po przejściu przez układ obarczony astygmatyzmem staje się wiązką o dwóch liniowych ogniskach astygmatycznych, czyli dla różnych południków gałki ocznej skupiane wiązki światła następują w różnych odległości od siatkówki . Astygmatyzm klasyfikowany jest na podstawie położenia głównych przekrojów największej mocy oraz na położenie ognisk w przekrojach głównych. Ze względu na położenie południków wyróżniamy trzy rodzaje astygmatyzmu; astygmatyzm prosty, kiedy przekroje główne największej mocy znajdują się w pionie ( 90°± 15°), przeciw regule, kiedy przekroje główne największych mocy jest w poziomie( 0°± 15°), oraz astygmatyzm skośny, kiedy przekroje główne są nachylone pod kątem ( 15°- 75° lub 105°- 165°). Astygmatyzm korygujemy soczewkami cylindrycznymi.

 

Różnowzroczność jest stanem polegającym na istotnej różnicy w mocy optycznej obydwóch gałek ocznych. Jest to niemożność korzystania z układów optycznych jednego i drugiego oka w ten sam sposób. Nieskorygowana różnowzroczności u dzieci jest często objawem niedowidzenia, ponieważ oko o większej wadzie refrakcji zostaje pomijane podczas procesu widzenia. Największym problemem przy występowaniu różnowzroczności jest występowanie anizeikonii, czyli różnicy w wielkości obrazów w obu oczach. W przypadku osób obarczonych nadwzrocznością, szczególnie dzieci i młodzieży należy diagnozować wadę refrakcji po użyciu środków farmakologicznych, które tymczasowo porażą mięsień rzęskowy odpowiedzialny za akomodację.

 

O czym należy pamiętać przy długotrwałej pracy z bliży?

1. Odpowiednia korekcja.
2. Jeżeli jest to praca przed urządzeniami elektronicznymi warto posiadać okulary z odpowiednią powłoką blokującą szkodliwe światło niebieskie.
3. Dobre oświetlenie.
4. Przerwy od pracy (metoda 3x20) co 20 min na 20 sekund spojrzeć na 20 stóp(6 metrów).
5. Prawidłowa odległość (czytanie – 40 cm, monitor 50-70 cm).
6. Mruganie (pełne zamknięcie powiek=odpowiednie mrugnięcie).
7. Nawodnienie organizmu.
 

 

Jak dbać o okulary?

1. Okulary zakładamy i ściągamy oburącz.
2. Jeżeli nie mamy okularów na nosie, należy przechowywać je w przeznaczonym do tego etui.
3. Okularów nie odkładamy na powierzchnie chropowate i soczewkami do podłoża.
4. Należy pamiętać, aby chronić okulary przed szkodliwymi substancjami ( ściereczki z alkoholem, chemia domowa, lakier do włosów, perfumy itp.)
5. Okulary należy czyścić ściereczką do tego przeznaczoną z mikrofibry.
6. Wysokie temperatury (podczas pieczenia, deska rozdzielcza latem w samochodzie,) mogą zniszczyć ramkę i soczewki okularowe.
7. Należy pamiętać o myciu okularów, służą do tego dedykowane płyny lub ciepła woda i płyn do naczyń/mydło, następnie należy okulary osuszyć i przetrzeć ściereczką z mikrofibry.
 

 

Jak działamy

Co znajdziesz w naszym salonie

Jest to wycinek usług jakie świadczymy naszym klientom.


Badanie wzroku

Korzystamy z najnowszych urządzeń niezbędnych do prawidłowego badania wzroku. Dzięki temu masz pewność, że dobrane soczewki spełniają wymagania korekcji wady wzroku.


Doświadczona kadra

Wiemy, jak ważna jest wiedza i doświadczenie, dlatego w salonie zajmują się Wami osoby z ogromną wiedzą zdobytą w codziennej pracy


Badania okresowe

Warto zadbać o wzrok, każdy z nas z wiekiem lub warunków pracy może odczuwać dyskomfort w codziennym życiu. Dlatego warto co pewien czas badać wzrok u specjalisty.

 

Wasze opinie

Kilka opinii o Nas

Maik Tomczyk

Dużo podróżuje, jako fotograf muszę mieć wprawne oko, ale liczy się również wygląd oprawek. Podczas wizyty dobrane zostały oprawki do wyglądu mojej twarzy co ma dla mnie ogromne znaczenie.

Piotr Michalski

Szukałem miejsca, gdzie profesjonalnie zostanie zbadany mój wzrok, jako architekt dużo pracuje przed komputerem. Dobre badanie i idealnie dobrane oprawy to dla mnie komfort w pracy i życiu.

Roman Krzyżak

Z racji na wiek, badam wzrok regularnie, soczewki o zmiennej ogniskowej to dla mnie podstawa, aby nie nosić dwóch par okularów. Dobrane zostały idealne soczewki, dopasowane do moich ulupionych oprawek.

 
Zarezerwuj wizytę

Zaplanuj swoją wizytę teraz

Chcesz przyjść na wizytę zadzwoń do nas, poniżej znajdziesz godziny pracy salonu.

Umów się na wizytę

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek 10:00 - 18:00
  • Wtorek 10:00 - 18:00
  • Środa 10:00 - 18:00
  • Czwartek 10:00 - 18:00
  • Piątek 10:00 - 18:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  • Niedziela zamknięte

 

Napisz do nas

Masz pytania? Napisz

Skorzystaj z formularza kontatkowego poniżej

   798 038 747

   optyk.perspektywa@gmail.com

   Garbary 100, 61-757 Poznań

 

 

      798 038 747       kontakt@optyk-perspektywa.pl

Projekt i wykonanie: itspec.pl